Rendkívül jó kapcsolatunk van a helyi és a megyei médiával; ezt kihasználva próbáljuk az emberek szemléletét megváltoztatni és javítani azon a borzasztó helyzeten, mely ma az állatvédelmet jellemzi Magyarországon. Városunk Polgármesteri Hivatala és lakói szervezetünket keresik meg bármilyen állattal kapcsolatos probléma megoldására, akár háziállatokról, madarakról vagy vadakról van szó. Szervezetünk sokrétű munkáját az alapítvány elnöke és titkára szervezi, illetve irányítja. A munkák elvégzésében napi szinten tíz ember segédkezik. A pártoló tagok száma megközelíti a 100 főt.
9 éves tevékenységünk alatt mintegy 1.300 kutyáról és 60 cicáról gondoskodtunk, közülük közel 1.100 állatot tudtunk örökbe adni megbízható gazdákhoz. Több mint 100 kutyának gazdát találtunk úgy, hogy az állatmenhelyre sem kellett bekerülniük. Nálunk nincs altatás! Az a meggyőződésünk, hogy érző lényként a keverék és öreg kutyának is joga van az élethez! Gyakran előfordul, hogy védett állatokat mentünk és gondozunk: fehér gólya, erdei madarak, ragadozó madarak, denevérek. Állatot kísérletre vagy eladásra át nem adunk!
Kemény szervező- és építőmunka eredményeként alapítványunk új állatmenhelyet hozott létre, amely természetesen rendelkezik a szakhatóságok engedélyével és támogatásával. Az új állatmenhely hivatalos megnyitójára 2000. június 23.-án került sor. Az állatmenhelyet Szekszárd Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának támogatásával működtetjük. A Polgármesteri Hivatal helyet, épületeket és munkásokat biztosít az állatmenhely működéséhez, cserébe alapítványunk ellátja az önkormányzat kóbor állatokkal kapcsolatos feladatait. Ez az együttműködési megállapodás országos szinten is egyedülálló, ugyanakkor követendő például szolgálhat, hiszen egy állatmenhely hosszútávon csak a civil szervezetek és az önkormányzatok összefogásával valósítható meg.
2001-ben, a Magyar Újságírók Országos Szövetségének döntése alapján Állatmenhelyünk elnyerte "Az Év Állatotthona" megtisztelő címet. 2002 elején az Angol Királyi Állatvédő Liga (RSPCA) felvette szervezetünket nemzetközi tagjai sorába, továbbá pályázati úton 7 500 angol font támogatást nyújtott alapítványunknak egy szállító jármű vásárlására és 100 kutya ivartalanítására.
A Tolna Megyei Állat- és Természetvédő Alapítvány 2003. júniusában indított népi kezdeményezésen alapuló aláírásgyűjtést annak érdekében, hogy az állatkínzás bűncselekménynek minősüljön. A törvénymódosítást 400 ezer személy támogatta aláírásával. Az állatok védelmében kezdeményezett aláírásgyűjtés jelentősen több magyar választópolgár támogatását nyerte el, mint bármelyik korábbi népi kezdeményezés. Az aláírásgyűjtés eredményeként az Országgyűlés 2004. március 8-án 284 igen szavazattal, 11 ellenében, 4 tartózkodás mellett elfogadta a Büntető Törvénykönyv azon módosítását, amely bűncselekménynek minősíti az állatkínzást. A törvénymódosítás a 2004. április 24-én lépett hatályba. A módosított törvény tiltja a gerinces állatok esetében az állatviadal tartását, szervezését, és ezzel a céllal állatok tenyésztését, forgalmazását. Szintén tiltja az állatok kínzását, az orvhalászatot és -vadászatot. Az állatviadalok szervezését három évig terjedő börtönbüntetéssel sújtja, az állatkínzást pedig két évig terjedő szabadságvesztéssel. 2005. októberében a Magyar Állatorvosi Kamara "Az Év Állatvédelmi Díja 2004." elismerést adományozta az alapítványunknak a rendkívül eredményes népi kezdeményezésért.
Webcím: www.allatvedok.szekszardon.hu
A Tolna Megyei Állat- és Természetvédő Alapítvány részére az adó 1% felajánláshoz az adószám: 18857632-1-17
